Зарахування учнів до 1 класу

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «НОВОЧЕРНЕЩИНСЬКА ГІМНАЗІЯ»

САХНОВЩИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

КРАСНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(КЗ «НОВОЧЕРНЕЩИНСЬКА ГІМНАЗІЯ»)

НАКАЗ

11.03.2024                                                                                                          № 22-о

с. Нова Чернещина

Красноградського району Харківської області

Про прийом дітей до 1-го класу закладу загальної середньої освіти у 2024 році

На виконання Конституції України, законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів», Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньо освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти та науки України від 16.04.2018 року № 367, наказів Міністерства освіти і науки України від 28.03.2022 № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні», відділу освіти, культури, молоді та спорту Сахновщинської селищної ради від 01.03.2024 № 14 «Про прийом дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти Сахновщинської селищної ради Красноградського району у 2024 році»,  враховуючи лист Міністерства освіти і науки України від 16.04.2022 року № 1/4202-22 «Щодо зарахування до 1-го класу закладів загальної середньої освіти»,  з метою безпечного та організованого прийому дітей до першого класу закладу загальної середньої освіти

Н А К А З У Ю:

1. Визначити датою початку приймання заяв про зарахування дітей до 1-го класу закладу загальної середньої освіти на 2024/2025 навчальний рік – 01 квітня 2024 року.
  2. Учителю інформатики Миколі ТОЛСТІКУ, забезпечити інформування громадськості, батьків майбутніх першокласників, розмістивши до 15 березня 2024 року на веб-сайті закладу освіти інформацію про закріплену за закладом територію обслуговування; умови прийому до першого класу; електронну адресу закладу освіти; перелік документів, що підтверджують місце проживання дитини, одного з її батьків (осіб, які їх замінюють) на території обслуговування закладу освіти.
  3. Заступнику директора Альоні РОЩІ:
    1. Організувати  зарахування учнів до першого класу закладу загальної середньої освіти відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти та науки України від 16 квітня 2018 року № 367 (далі – Порядок).
    2. Вжити вичерпних заходів, передбачених пунктом 5 глави І розділу ІІ Порядку, щодо зарахування за заявами батьків до 1-го класу усіх дітей, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також дітей, які є рідними (усиновленими) братами та або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі, чи дітей працівників цього закладу освіти. Врахувати, що відсутність станом на 31 травня 2024 року медичної довідки не є підставою для відмови у зарахуванні; оригінали документів та медичні довідки подаються до закладу освіти не пізніше 18 серпня 2024 року.
    3. Не допускати збирання додаткових даних про дитину та її батьків або осіб, які їх замінюють, зокрема,  будь-яких даних, що свідчать про розвиток дитини та її готовність до навчання в школі тощо.
    4. Зараховувати дітей, які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (або один з їх батьків має вищезазначену довідку), та не мають свідоцтв про народження, без подання цього документу. Невідкладно інформувати щодо відсутності свідоцтва про народження органи опіки і піклування за місцем проживання дитини чи місцем знаходження закладу освіти.
    5. Забезпечити безумовне виконання вимог, визначених абзацами другим-третім пункту 5 статті 59 Закону України «Про повну загальну середню освіту».
    6. Створити безпечні та належні санітарно-гігієнічні й протиепідемічні умови при прийомі документів з урахуванням воєнного стану. Здійснювати прийом громадян за узгодженим графіком.
    7. Надати до відділу освіти, культури, молоді та спорту інформацію щодо кількості поданих заяв для вступу до 1-х класів станом на:

12.05.2024

01.06.2024

01.08.2024

1. Забезпечити особистий контроль за організацією прийому документів для зарахування дітей до 1-го класу.
  2. Видати наказ про зарахування учнів 1-го класу закладу загальної середньої освіти.

До 01.06.2024

4. Покласти персональну відповідальність за дотриманням порядку зарахування учнів 1-го класу закладу загальної середньої освіти на заступника директора Альону РОЩУ

1. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор                                                                                   Тетяна ДІДЕНКО