МОДЕЛЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

«Калинка»

КЗ "Новочернещинська гімназія "

СТАТУТ

·        Загальні положення

1.      Учнівське самоврядування КЗ "Новочернещинська гімназія" регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Конституції України, Всесвітньої декларації про права дитини, Законів України «Про освіту», «Про громадські організації», Статуту гімназії, Конституції гімназії.

2.      Учнівське самоврядування пропонує дружні взаємини та співпрацює з різними громадськими об'єднаннями на принципах взаємоповаги і незалежності, співпрацює з педагогами і батьками.

·        Мета та завдання самоврядування:

1.      Всебічно розвиватися, самовдосконалюватися, самореалізовуватися на благо собі, своїм ровесникам, своїй родині, малій батьківщині, народові України.

2.      Забезпечувати і захищати права та інтереси учнів на основі виконання правил і законів гімназії.

3.      Формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ у навчальному закладі, оволодівати наукою управління.

4.      Сприяти реалізації інтересів, можливостей, бажань дітей.

5.      Прагнути узгодженості й балансу інтересів між учнями і дорослими.

·        Органи управління учнівського самоврядування. Права та обов'язки

1.     Вищим органом учнівського самоврядування є Учнівська Рада, яку скликають 4 рази на рік.

2.     Президентом  Учнівської Ради може бути учень 7 – 8 класу, якого обирають таємним голосуванням, старшокласники, строком на 2 роки.

·        Учнівська Рада

-         Координує роботу класів, доводить до них конкретні завдання діяльності.

-         Контролює створення належних умов для навчання та дозвілля учнів.

-         Контролює відвідування уроків, стан навчання та поведінки учнів.

-         Ухвалює рішення з найважливіших питань життя навчального закладу в межах своєї компетенції.

-         Організує й контролює чергування в гімназії.

-         Веде контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог у навчальному закладі.

-         Здійснює заходи щодо розвитку творчих здібностей учнів, зміцнення їхнього здоров'я, фізичного вдосконалення, пропаганди здорового способу життя.

-         Бере участь в організації невідкладної допомоги слабовстигаючим учням.

Учнівській  Раді підпорядковано 7 комісій. Кожна працює за певним напрямом. Членами комісій є представники класних колективів, які організовують відповідну роботу з учнями. Системі самоврядування в гімназії підпорядкована система самоврядування класів. Допомогу в налагодженні успішної діяльності комісій надають учителі-консультанти.