Історія закладу освіти

З історії нашого закладу

Наше село, Нова Чернещина, досить молоде. Нещодавно відсвяткувало своє перше сторіччя. У далекому 1908 році тут з’явилися перші поселенці, а уже в 1922 році, коли ще не кругом затихли кулеметні черги громадянської війни, у селі було відкрито школу. Навчалися всі, від малого до старого. Лише на два роки призупинилася робота школи, на час окупації фашистами, а вже в жовтні 1943 року, через кілька днів після звільнення села, діти знову сіли за парти. Навчалися в непристосованих приміщеннях, які знаходились в різних місцях села, далеко одне від одного. І лише в 1967 році в селі з’явилося нове приміщення, умебльоване новими партами, дошками, картами, глобусами, кінопроекторами й усім, що було потрібне для успішного навчання учнів.

Травень 1968 року. На порозі школи перші випускники. За 45 років існування вона дала старт у життя  514 випускникам, з яких 63 отримали свідоцтво з відзнакою.  Зі стін цієї школи вийшли хлібороби і медики, робітники і вчителі, працівники органів внутрішніх справ та кухарі, бухгалтери та юристи … Хтось досягнув значних висот, а хтось так і залишився відомою для небагатьох, але справжньою людиною, яка любить землю, любить свій край, своє село. І шлях до зросту і злету дала їм наша маленька сільська школа та її працівники. За цей період у школі пропрацювало: 54 вчителі,  12 прибиральниць, 12 кухарів, 4 сторожі, кочегари, завгоспи.

Школу очолювало 8 директорів та 3 заступника директора з навчально-виховної роботи(завучі). Як бачимо школа не лише навчала дітей, вона давала роботу майже сотні жителів села.

Я так люблю отой куточок світу,

Де буйно так природа розцвіла:

Там шовковисті трави,

Ароматні квіти.

Там деревце з коріння вироста,

І сонце всім проміння посилає,

І аж рида від щастя соловей...

Я так люблю отой куточок світу

За те, що має він незрівняну красу,

За шовковисті трави,

Ароматні квіти

І за природу буйну і красну

Рябуха Ю. Випускниця Новочернещинської ЗОШ І – ІІ ступенів 2000 року

Директори закладу освіти:

1. Кущ Микола Іванович – 1946-1954 рр

2. Яценко Володимир Романович 1954- 1980 рр.

3. Корольова Зінаїда Яківна 1980-1982 рр.

4. Карюк Петро Федорович 1982-1984 рр.

5. Тарабан Василь Степанович 1984-1998 рр.

6. Дурнєв Василь Дмитрович 1998-2000 рр.

7. Толстік Микола Олександрович 2000 – 2013 рр.

8. Діденко Тетяна Олександровна 2013  по цей час.