Правила поведінки здобувачів освіти

КРАСНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Загальні правила поведінки

Здобувачі освіти зобов’язані:

• виконувати вимоги освітньої програми, дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;
  • поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;
  • відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;
  • дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку школи.
  • Здобувач освіти приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний, в шкільній формі («діловий стиль»). При вході до школи дотримується правил ввічливості, залишає верхній одяг в гардеробі, прямує до місця проведення уроку, займає своє робоче місце з першим дзвінком.
  • Не  приносити на територію закладу освіти предмети або речовини, які можуть зашкодити здоров'ю та безпеці оточуючих або завадити проведенню навчального процесу (зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики).
  • Не дозволяється без дозволу класного керівника або чергового адміністратора йти зі школи і з її території в урочний час. У разі пропуску занять до 10-х днів учень зобов’язаний представити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов’язаний представити довідку з медичної установи з рекомендаціями щодо навантаження на уроці фізичної культури з вказаним терміном.
  • Пропускати заняття без поважних причин забороняється.
  • Учням не дозволено замовляти доставку на адресу школи та приводити тварин.
  • Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
  • Здобувач освіти повинен виявляти повагу до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.
  • Поза межами закладу освіти учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я школи.
  • Здобувачі освіти бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території закладу. Забороняється брати без дозволу чужі речі. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
  • Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їхню думку, речі, повинні здати черговому адміністратору або черговому вчителю.
  • Фізичне насилля, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.
  • Учні дотримуються правил техніки безпеки як під час уроків, так і під час перерв.
  • Здобувач освіти зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
  • На першу вимогу вчителя слід пред’являти щоденник.
  • Щодня вести запис домашніх завдань в щоденнику.
  • Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг.