Структура учнівського самоврядування

СТРУКТУРА УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

«Калинка»

До  учнівського об'єднання «Калинка» входить 3 групи молодших учнів та 4 групи старших учнів. Керує роботою Учнівська Рада, яка є організатором усіх корисних справ. Допомагає групам у підготовці заходів, підводить підсумки виконання завдань, сприяє залученню всіх учнів.

Мета учнівського самоврядування «Калинка»:

-         ознайомити з історією, славними традиціями України;

-         об'єднати зусилля для добрих і корисних справ;

-         розвивати здібності і таланти;

-         виховувати бережливість у всьому, повагу й любов до своєї родини.

Провідна ідея: всебічне виховання учнів через участь в органах учнівського самоврядування.

Переконання: всі мають стати активними, знайти своє місце в справах свого колективу.

Девіз: «ПРОПОНУЙ! ПЛАНУЙ! ОРГАНІЗОВУЙ! ВИКОНУЙ!»

Президент гімназії планує і веде загальні збори ; розподіляє завдання між членами Учнівської Ради; співпрацює з директором  та вчителями-консультантами, членами комісій; виконує функцію зв'язку між учнями й адміністрацією закладу, вчителями і місцевою громадою.

Заступник Президента є його правою рукою; за відсутності Президента виконує його обов'язки; щохвилини готовий прийняти обов'язки Президента.

Секретар разом з Президентом опрацьовує порядок  зборів Учнівської Ради; протоколює збори, веде листування; збирає письмові  пропозиції учнів, що надходять до Учнівької Ради.

Навчальна комісія організовує допомогу в разі потреби учням, які мають незадовільні оцінки; залучає учнів до гуртків; надає допомогу вчителям в організації тематичних вечорів; проводить заходи, направлені на підвищення якості знань учнів (предметні олімпіади, вечори, стінгазети, конкурси, огляди підручників).

Комісія культури та дозвілля  керує проведенням культурно-масових справ; організовує свята в навчальному закладі, лінійки, класні вечори, дискотеки, КТС, свята народного календаря; розподіляє між класами та учнями доручення по підготовці всіх заходів.

Комісія дисципліни і порядку надає допомогу педагогічному колективу навчального закладу у вихованні свідомої дисципліни, дотримання учнями "Правил для учнів" , проводить організацію і контроль за чергування класних колективів в гімназії; проводить бесіди про зовнішній вигляд учнів, про шкідливість куріння та алкоголізму.

Спортивно-масова комісія полягає у проведенні різних спортивних акцій, турнірів, туристичних змагань, походів,  олімпіад в навчальному закладі, слідкує за збереженням спортивного інвентаря.

Господарсько-трудова комісія – організовує самообслуговування, нагляд за збереженням майна, дрібний і поточний ремонт. Благоустрій територій.

Прес-центр – організовує та здійснює художнє оформлення  інтер'єру в закладі, готує і видає  газету у навчальному закладі, висвітлює цікаві  традиції гімназії.

Санітарно-гігієнічна – пропаганда здорового способу життя, проводить доброчинні заходи, слідкує за санітарно-гігієнічним станом класів, здійснює нагляд за фізичною формою учнів та станом здоров'я.

Робота комісій взаємопов'язана і полягає в організації змістовного життя в закладі. Учні самі вирішують доцільність та форми проведення того чи іншого заходу.Кожна комісія тісно співпрацює з педагогом-організатором. Робота кожної з комісій обговорюється на засіданні Учнівської Ради не рідше, ніж 2 рази на рік.

ЗАКОНИ УЧНІВСЬКОЇ РАДИ

1.        « ЗАКОН ЧАСУ » –

не запізнюватись на кожен захід, справу, збір

2.        « ЗАКОН ПРАВОЇ РУКИ » –

всі мовчать, коли говорить один

3.        « ЗАКОН ДРУЖБИ » -

один за всіх, всі за одного

4.        « ЗАКОН ПРИРОДИ »-

бережливо стався до усього живого

5.        « ЗАКОН ВВІЧЛИВОСТІ ТА ПОВАГИ »- поважай дорослих і малих

ДЕВІЗ

«ПРОПОНУЙ! ПЛАНУЙ! ОРГАНІЗОВУЙ! ВИКОНУЙ!»

ЗАВДАННЯ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

·        Усебічно розвиватися, самовдосконалюватися, самореалізовуватися на благо собі, своїм ровесникам, гімназії, своїй родині,  малій батьківщині, народові України.

·        Забезпечити і захищати права та інтереси учнів на основі виконання правил і законів гімназії

·        Формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ  в навчальному закладі, оволодівати наукою управління.

·        Сприяти реалізації інтересі, можливостей, бажань дітей.

Головним завданням учнівського самоврядування є формування й розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуття національної самосвідомості.

ЗАПОВІДІ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

·        Пізнай себе, зроби правильний вибір, визнач цілі

та зміст свого життя.

·        Повір у себе – і досягнеш усього.

·        Суперечки, конфлікти з іншими вирішуй за допомогою розуму.

·        Шукай і шануй друзів.

·       Будь милосердним до інших.